Vážení návštěvníci a čtenáři našich stránek.

Letošní rok je pro nás všechny opravdu složitý a zvláštní. Pro nás lesáky oto více.

Celá společnost byla paralizována koronavirem, zastavilo se mnoho podnikání i aktivit.

Omezila se i činnost naší organizace. Do toho všeho jako lesníci máme již od jara mnoho a mnoho práce s pokračující kůrovcoovou kalamitou.

Jaro a začátek sezony bylo opravdu suché a připravilo kůrovci ideální podmínky pro první rojení. Toto bylo alespoň v mém regionu Vysočiny opravdu silné.

Začínající léto přineslo neobvyklé množství srážek a mnoho chladných dnů. Toto neprospělo kůrovci a tak se druhé rojení oslabilo a zpozdilo. Věřím, že třeti generaci již na většině míst Vysočiny nezaznamenáme.

I přes tyto relativně dobré zprávy se potýkám s obrovským rozsahem kůrovcových těžeb, zabírá to nejen mě ale i ostaním kolegům obrovské množství času a energie.

Do toho všeho řešíme mnoho administrativních záležitostí jako jsou dotace a hlavně v těchto týdnech žádosti na kůrovcové dřevo z roku 2019. V lednu a únoru se admnistroval rok 2018 nyní od 21.7. řešíme rok 2019.

Vyřizuji tolik žádostí (a jsme velmi rádi, že stát nalezl peníze na tuto podporu), že mi prakticky nezbývá ani čas chodit do lesa za běžnou činností OLH.

Otevření kola žádostí přes prázdniny, kdy jsou dovolené a čas na podávání je pouhé dva měsíce, není nejšťastnější řešení. Nestěžujeme si však, jsme rádi za tuto příležitost.

 

Takže v  celé této době je pro mě obtížné najít čas a hlavně energii na údržbu stránek a aktualizaci informací. Dnes jsem provedl kompletní aktualizaci a vřím, že se k další opět dostanu o něco dříve.

Upozorňuji na najzásadnější informace v kategorii dotací do lesního hospodářství, programu rozvoje venkova a kůrovcového dřeva.

Pro nás OLH je zaásadní informace o změně sazeb za výkon naší činnosti.

 

Přeji Vám všem hodně zdaru a sil.

Jiří Pohan - předseda spolku a také administrátor www.ckolh.cz

 

PS: budeme rádi, když nám poskytnete zajímavé materiály, ale i názory ke zveřejnění.

 

 

Aktualizováno (Sobota, 29 Srpen 2020 00:41)